I Drużynowy Turniej Szachowy o "Puchar Dziekana" Dekanatu Tuchowskiego

W sobotę 7 marca w tuchowskim Klasztorze odbył się I Drużynowy Turniej Szachowy o "Puchar Dziekana" Dekanatu Tuchowskiego. Organizatorem imprezy był Pan Roman Kawa z Tuchowa. Drużyny grały w składach 4-osobowych. W zawodach wzięło udział 9 zespołów., które rozegrały turniej systemem "każdy z każdym". Naszą parafię reprezentowały dwie drużyny.
Jedna z nich - w składzie: Krzysztof Karcz, Mateusz Piątek, Artur Kępowicz i Rafał Poręba - zajęła II miejsce i zdobyła srebrne medale.
Druga nasza drużyna - w składzie: Przemysław Surdel, Marek Surdel, Wioletta Surdel oraz Sebastian Surdel - zajęła III miejsce, zdobywając tym samym brązowe medale.
Wielkie brawa dla wszystkich grających za godne reprezentowanie naszej Parafii w Dekanacie Tuchowskim.

Nasz "srebrny" zespół zwyciężył z: Siedliskami 4:0, Lubaszową 3:1, Tuchowem (Klasztor) 3:1, Buchcicami 3:1 oraz zremisował 2:2 z: Ryglicami, Tuchowem (św. Jakub), Burzynem oraz naszą drugą drużyną.

Nasz "brązowy" zespół wygrał z: Siedliskami 4:0, Buchcicami 4:0, Lubaszową 4:0, zremisował z: Ryglicami, obiema drużynami z Tuchowa oraz naszą pierwszą drużyną, oraz przegrał z Burzynem 1:3.

sala gry nasz I zespół w akcji p. Roman Kawa - organizator turnieju Proboszcz Klasztoru wręcza puchar dla naszego II zespołu puchar dla Burzyna - najlepszej drużyny Jakub Wąs z Tuchowa - najmłodszy zawodnik Burzyn Piotrkowice 1 Piotrkowice 2 Tuchów - Klasztor Tuchów - Jakub Ryglice Lubaszowa Buchcice Siedliska

foto: Janusz Poręba

Końcowa kolejność przedstawia się następująco: 1. Burzyn; 2. Piotrkowice I; 3. Piotrkowice II; 4. Tuchów - Klasztor; 5. Tuchów - Jakub; 6. Ryglice; 7. Lubaszowa; 8. Buchcice; 9. Siedliska.

Pełny serwis turnieju w programie Chess Arbiter Pro. zobacz

Uwaga dla grających drużyn: W serwisie nie uwzględniono 1 "dużego punktu" oraz 3 "małych" punktów za pauzę (punkty te były liczone w bieżącej klasyfikacji podczas turnieju). Jednak, ponieważ każdy zespół pauzował, więc korekta ta w żaden sposób nie zmieniła wyników końcowych, a są dzięki temu czytelniejsze.